Munkedals RK 2014-04-19 - 2014-04-21 |
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 | ||||||
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Jessika Ung | Kaboom | 186,5 | 186,5 | 69,074 | |
Munkedals RK | 1 | |||||
2 | Monica Karlsson | Fire Walk With Me | 183 | 183 | 67,778 | |
Norra Bohusläns SRF | Akribori - Bachelor NH | 2 | ||||
3 | Jannilin Pettersson | Batterfield | 182,5 | 182,5 | 67,593 | |
Vänersborgs RF | Beach Boy - Democritos | 3 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 | ||||||
17 anmälda, 14 startande, 4 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Sandra Gustafsson | Sontender P.H. | 224 | 224 | 77,241 | |
Hermanstorps K&RK | 4881 Aranykapu Stevignon - Contender | 1 | ||||
2 | Frida Harrysson Hansson | Lord Cay | 204,5 | 204,5 | 70,517 | |
Lysekils RF | Lord Alberth - Dammen | 2 | ||||
3 | Johanna Nylén | Sir William | 204 | 204 | 70,345 | |
Munkedals RK | Dionysos - Warkant | 3 | ||||
4 | Cayenne Röhrich | Quvinty | 197,5 | 197,5 | 68,103 | |
Munkedals RK | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Jessika Ung | Kaboom | 194,5 | 194,5 | 67,069 | |
Munkedals RK | 5 | |||||
6 | Helena Magnusson | Dante Alighieri | 190,5 | 190,5 | 65,690 | |
Norra Bohusläns SRF | Machandel - Dukat | 6 | ||||
7 | Laura Serenius | Just Like Tiffany | 187 | 187 | 64,483 | |
Ljungskile RK | Okänd | 7 | ||||
8 | Emma Liljenberg | Najomi | 183,5 | 183,5 | 63,276 | |
Tanums Ridklubb | Solos Carex - Nactus | 8 | ||||
9 | Monica Karlsson | Fire Walk With Me | 181 | 181 | 62,414 | |
Norra Bohusläns SRF | Akribori - Bachelor NH | 9 | ||||
10 | Magdalena Löfving Robarth | Meggy | 179,5 | 179,5 | 61,897 | |
Stenungsunds HRF | Amulet - Linards x | 10 | ||||
11 | Kristin Blomdahl | Berlando | 176,5 | 176,5 | 60,862 | |
Nordhallands RK | Bastejs - Dukurs | 11 | ||||
12 | Charlotte Johdet | Blueberry (F. 2) (SWB) | 167 | 167 | 57,586 | |
Tanums Ridklubb | Blue Hors Zack - Master | 12 | ||||
13 | Sara Möller | Kaminskij | 166 | 166 | 57,241 | |
Nordhallands RK | Aerline H - Hertigen | 13 | ||||
14 | Jennie Tapper | Avatar | 160,5 | 160,5 | 55,345 | |
Orust Ridklubb | Azarro - St. Pr Carprilli | 14 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 | ||||||
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade | ||||||
Överdomare: Marianne Höglind Björ | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Marianne Höglind Björk | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Sandra Gustafsson | Sontender P.H. | 204 | 204 | 70,345 | |
Hermanstorps K&RK | 4881 Aranykapu Stevignon - Contender | 1 | ||||
2 | Frida Harrysson Hansson | Lord Cay | 194,5 | 194,5 | 67,069 | |
Lysekils RF | Lord Alberth - Dammen | 2 | ||||
3 | Sandra Johansson | A Lonely | 187,5 | 187,5 | 64,655 | |
Torslanda RK | Unison R - Pion | 3 | ||||
4 | Eva Andersson | Tiramisu | 184,5 | 184,5 | 63,621 | |
Hedemorabygden | Torino - Hertigen | 4 | ||||
5 | Elina Sahlström | Paulo Coelho Arden | 184 | 184 | 63,448 | |
Årekärrs RK | Power Boy - King´s Bonus xx | 5 | ||||
6 | Karin Gustafsson | Teodora | 183 | 183 | 63,103 | |
Kungälvs HSK | Don Primero - Erbstein | 6 | ||||
6 | Emma Nyborg | Dahliante | 183 | 183 | 63,103 | |
Kållereds RF | Danone I - Lacoro | 6 | ||||
8 | Helena Magnusson | Dante Alighieri | 179 | 179 | 61,724 | |
Norra Bohusläns SRF | Machandel - Dukat | 8 | ||||
9 | Magdalena Löfving Robarth | Meggy | 175,5 | 175,5 | 60,517 | |
Stenungsunds HRF | Amulet - Linards x | 9 | ||||
10 | Anna Holmgren | Attyrory Big Mac | 175 | 175 | 60,345 | |
Askims FK | Okänd - Okänd | 10 | ||||
10 | Emma Liljenberg | Najomi | 175 | 175 | 60,345 | |
Tanums Ridklubb | Solos Carex - Nactus | 10 | ||||
12 | Sara Möller | Kaminskij | 172,5 | 172,5 | 59,483 | |
Nordhallands RK | Aerline H - Hertigen | 12 | ||||
13 | Birgitta Berg | Pilatos | 172 | 172 | 59,310 | |
Ale-Jennylunds RK | Pilox - Stalon | 13 | ||||
14 | Jeanette Augustsson | Chic | 171 | 171 | 58,966 | |
Trollhättans FK | Chirac - Vivaldi | 14 | ||||
15 | Laura Serenius | Just Like Tiffany | 170,5 | 170,5 | 58,793 | |
Ljungskile RK | Okänd | 15 | ||||
15 | Kristin Blomdahl | Berlando | 170,5 | 170,5 | 58,793 | |
Nordhallands RK | Bastejs - Dukurs | 15 | ||||
17 | Jennie Tapper | Avatar | 160 | 160 | 55,172 | |
Orust Ridklubb | Azarro - St. Pr Carprilli | 17 | ||||
18 | Annie Olsson | Rawelle | 151,5 | 151,5 | 52,241 | |
Kållereds RF | 18 | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 | ||||||
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Marianne Höglind Björ | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Marianne Höglind Björk | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Sandra Johansson | A Lonely | 256,5 | 256,5 | 67,500 | |
Torslanda RK | Unison R - Pion | 1 | ||||
2 | Marie Knutmark- Feiff | St. Pär | 253 | 253 | 66,579 | |
Ljungskile RK | Akribori - Granit | 2 | ||||
3 | Birgitta Berg | Pilatos | 238,5 | 238,5 | 62,763 | |
Ale-Jennylunds RK | Pilox - Stalon | 3 | ||||
4 | Emma Nyborg | Dahliante | 235,5 | 235,5 | 61,974 | |
Kållereds RF | Danone I - Lacoro | 4 | ||||
5 | Eva Andersson | Tiramisu | 234,5 | 234,5 | 61,711 | |
Hedemorabygden | Torino - Hertigen | 5 | ||||
6 | Elina Sahlström | Paulo Coelho Arden | 233,5 | 233,5 | 61,447 | |
Årekärrs RK | Power Boy - King´s Bonus xx | 6 | ||||
7 | Jeanette Augustsson | Chic | 222 | 222 | 58,421 | |
Trollhättans FK | Chirac - Vivaldi | 7 | ||||
8 | Anna Holmgren | Attyrory Big Mac | 215 | 215 | 56,579 | |
Askims FK | Okänd - Okänd | 8 | ||||
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 | ||||||
15 anmälda, 9 startande, 3 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Marianne Höglind Björk | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Helena Håkansson | Cinja SB | 203,5 | 203,5 | 70,172 | |
Tjörns Ridklubb | Cristo - Lansing | 1 | ||||
2 | Nathalie Hansson | Silver Star | 197,5 | 197,5 | 68,103 | |
Nuntorp HSK | 2 | |||||
2 | Cayenne Röhrich | Kristall | 197,5 | 197,5 | 68,103 | |
Munkedals RK | Okänd - Okänd | 2 | ||||
4 | Sandra Johansson | A Lonely | 190,5 | 190,5 | 65,690 | |
Torslanda RK | Unison R - Pion | 4 | ||||
5 | Zoe Hay | Raita | 179 | 179 | 61,724 | |
Munkedals RK | Vikings - Akords | 5 | ||||
6 | Jessika Ung | Kaboom | 176,5 | 176,5 | 60,862 | |
Munkedals RK | 6 | |||||
7 | Jennifer Lundberg | Freesia af Hagalund | 175,5 | 175,5 | 60,517 | |
Strömstads RK | Cornetto - Cortez | 7 | ||||
8 | Johanna Nylén | Sir William | 171,5 | 171,5 | 59,138 | |
Munkedals RK | Dionysos - Warkant | 8 | ||||
9 | Matilda Lorén | Olivia S | 170 | 170 | 58,621 | |
Alleby Ridklubb | Daru08/42704/96 ah dk - Artaxerxes DSAH SH+1001 | 9 | ||||
Pia Hübinette | Dambo | 177,5 | 177,5 | 61,207 | ||
Munkedals RK | ||||||
Alexandra Lindberg | Cleo II | 156 | 156 | 53,793 | ||
Munkedals RK | ||||||
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt A:1 | ||||||
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Marianne Höglind Björk | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Emelie Andersson | Quite Hot Spot | 272,5 | 272,5 | 71,711 | |
Trollhättans FK | Quite Easy - Turban Rose | 1 | ||||
2 | Sandra Karlsson | Coubertin | 265,5 | 265,5 | 69,868 | |
Lysekils RF | Danone - Kaliber | 2 | ||||
3 | Erika Ahlroth | Eros | 259,5 | 259,5 | 68,289 | |
Lilla Edets RK | Emmerton (ex Raldolala) - Dreams to Reality xx | 3 | ||||
4 | Helena Håkansson | Cinja SB | 257 | 257 | 67,632 | |
Tjörns Ridklubb | Cristo - Lansing | 4 | ||||
5 | Nathalie Hansson | Silver Star | 252,5 | 252,5 | 66,447 | |
Nuntorp HSK | 5 | |||||
6 | Frida Hartzell | Unique Quality | 250,5 | 250,5 | 65,921 | |
Bulycke RF | Quality - Landgold | 6 | ||||
7 | Sandra Johansson | A Lonely | 248 | 248 | 65,263 | |
Torslanda RK | Unison R - Pion | 7 | ||||
8 | Peggy Wedin | Gershwin | 243 | 243 | 63,947 | |
Trollhättans FK | Guinness - Krevad | 8 | ||||
9 | Sandra Ohlen | Diadem W | 233,5 | 233,5 | 61,447 | |
Kongahälla RS | Royal Diamond - Sion | 9 | ||||
10 | Anita Blom | Perfect Manner | 225,5 | 225,5 | 59,342 | |
Åmåls Ridklubb | Roven xx - Urbino | 10 | ||||
11 | Matilda Lorén | Olivia S | 224 | 224 | 58,947 | |
Alleby Ridklubb | Daru08/42704/96 ah dk - Artaxerxes DSAH SH+1001 | 11 | ||||
12 | Frida Kiok | Beukenoord´s Bravour | 222 | 222 | 58,421 | |
Stenungsunds HRF | Coelenhage´s Let´s Be the Best - Cocky Dundas | 12 | ||||
13 | Angelika Johansson | Walette | 187 | 187 | 49,211 | |
Stenungsunds RK | Warsteiner (SWB) - Kaliber | 13 | ||||
till toppen |
Klass 7 - Dressyr Lätt A:2 | ||||||
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Emelie Andersson | Quite Hot Spot | 303 | 303 | 70,465 | |
Trollhättans FK | Quite Easy - Turban Rose | 1 | ||||
2 | Cayenne Röhrich | Raita | 286,5 | 286,5 | 66,628 | |
Munkedals RK | Vikings - Akords | 2 | ||||
3 | Sandra Karlsson | Coubertin | 285 | 285 | 66,279 | |
Lysekils RF | Danone - Kaliber | 3 | ||||
4 | Cayenne Röhrich | Dambo | 282 | 282 | 65,581 | |
Munkedals RK | Delfins - Babilons | 4 | ||||
4 | Peggy Wedin | Gershwin | 282 | 282 | 65,581 | |
Trollhättans FK | Guinness - Krevad | 4 | ||||
6 | Anita Blom | Perfect Manner | 275 | 275 | 63,953 | |
Åmåls Ridklubb | Roven xx - Urbino | 6 | ||||
7 | Frida Hartzell | Unique Quality | 261 | 261 | 60,698 | |
Bulycke RF | Quality - Landgold | 7 | ||||
8 | Angelika Johansson | Walette | 214,5 | 214,5 | 49,884 | |
Stenungsunds RK | Warsteiner (SWB) - Kaliber | 8 | ||||
till toppen |
Klass 8 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D | ||||||
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Linn Larsson | Simberg Fender | 197 | 197 | 67,931 | |
Munkedals RK | Eyarth Hansel - Downland Night Rider | 1 | ||||
2 | Jenny Hall | Pachira | 184 | 184 | 63,448 | |
Alleby Ridklubb | Orchis Morio x - Gimmic RP 101 | 2 | ||||
3 | Natalie Mattsson | Banjer | 172 | 172 | 59,310 | |
Munkedals RK | Orchard Boginov - Sjapoer | 3 | ||||
4 | Erica Klarin | Merci | 168 | 168 | 57,931 | |
Lilla Edets RK | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Ida Olausson | Abel von Schnabel | 167 | 167 | 57,586 | |
Munkedals RK | 5 | |||||
6 | Molly Rauner-Bohlin | Bogiflower | 154,5 | 154,5 | 53,276 | |
Munkedals RK | Orchinard Boginov - Goldwinds Empires Design | 6 | ||||
till toppen |
Klass 9 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C | ||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Frida Hansson | Trojkans Violin | 188 | 188 | 69,630 | |
Färgelanda RK | Trojkans Rosario - Casimirsborgs Avocado RNF 63 | 1 | ||||
2 | Kristin Hulling | Wildberry | 177,5 | 177,5 | 65,741 | |
Stenungsunds HRF | Willoway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS | 2 | ||||
3 | Alma Järpemark | Chilli Pepper | 172,5 | 172,5 | 63,889 | |
Eds RS | Okänd | 3 | ||||
4 | Ebba Falkhede Palm | Rockie | 170,5 | 170,5 | 63,148 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Alva Otterhed Bolin | Cabrolet | 149,5 | 149,5 | 55,370 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 5 | ||||
till toppen |
Klass 9 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D | ||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Ida Olausson | Abel von Schnabel | 170 | 170 | 62,963 | |
Munkedals RK | 1 | |||||
2 | Olivia Brothén | Funny Girl | 168 | 168 | 62,222 | |
Munkedals RK | Flying Dream - Neman ox | 2 | ||||
3 | Natalie Mattsson | Banjer | 159 | 159 | 58,889 | |
Munkedals RK | Orchard Boginov - Sjapoer | 3 | ||||
4 | Ellen Nisbet | Valencia | 151 | 151 | 55,926 | |
Alleby Ridklubb | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Molly Rauner-Bohlin | Bogiflower | 123,5 | 123,5 | 45,741 | |
Munkedals RK | Orchinard Boginov - Goldwinds Empires Design | 5 | ||||
till toppen |
Klass 10 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C | ||||||
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Jasmine Johansson | B La Diva | 202,5 | 202,5 | 69,828 | |
Munkedals RK | B Capriole RP 160 - Tammer Fors xx 807 | 1 | ||||
2 | Rebecca Borg | Piccolo | 186,5 | 186,5 | 64,310 | |
Munkedals RK | Okänd - Okänd | 2 | ||||
3 | Frida Hansson | Trojkans Violin | 185,5 | 185,5 | 63,966 | |
Färgelanda RK | Trojkans Rosario - Casimirsborgs Avocado RNF 63 | 3 | ||||
4 | Ebba Falkhede Palm | Rockie | 174,5 | 174,5 | 60,172 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Linn Larsson | Simberg Fender | 170 | 170 | 58,621 | |
Munkedals RK | Eyarth Hansel - Downland Night Rider | 5 | ||||
6 | Alva Otterhed Bolin | Cabrolet | 157 | 157 | 54,138 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 6 | ||||
7 | Hanna Johansson | Golden Creme | 126,5 | 126,5 | 43,621 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 7 | ||||
till toppen |
Klass 10 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D | ||||||
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Mia Litzen | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Olivia Rutgersson | Keimos Stanton | 209 | 209 | 72,069 | |
Tjörns Ridklubb | Sun Roy - Rodlease Dancing Gold | 1 | ||||
2 | Evelina Ketola | Citizen Arden | 196,5 | 196,5 | 67,759 | |
Torslanda RK | Bocaccio Arden - Brilliant | 2 | ||||
3 | Louise Johansson | Hugo Boss | 193,5 | 193,5 | 66,724 | |
Munkedals RK | Okänd - Okänd | 3 | ||||
4 | Sandra Baumann | Purple Rain | 189 | 189 | 65,172 | |
Orust Ridklubb | Wärnanäs Ulrik RW 63 - Gassendi 422 | 4 | ||||
5 | Felicia Lennartsson | Herkules III | 180 | 180 | 62,069 | |
Göteborgs HSK | Bandit - Silverlea Rambo | 5 | ||||
6 | Ida Olausson | Abel von Schnabel | 177 | 177 | 61,034 | |
Munkedals RK | 6 | |||||
7 | Clara Åberg | Magnum | 169 | 169 | 58,276 | |
Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 7 | ||||
8 | Clara Gustafsson | Tamara | 167 | 167 | 57,586 | |
Färgelanda RK | Okänd - Okänd | 8 | ||||
9 | Elin Falkhede Palm | Favourite´s Geryon | 156,5 | 156,5 | 53,966 | |
Nordhallands RK | Marnehoeve´s Everest - Oosterbroek Sergio | 9 | ||||
10 | Natalie Mattsson | Banjer | 156 | 156 | 53,793 | |
Munkedals RK | Orchard Boginov - Sjapoer | 10 | ||||
11 | Frida Thorsen | Minigårdens Kajsa | 154 | 154 | 53,103 | |
Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 11 | ||||
12 | Molly Rauner-Bohlin | Bogiflower | 149 | 149 | 51,379 | |
Munkedals RK | Orchinard Boginov - Goldwinds Empires Design | 12 | ||||
till toppen |
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C | ||||||
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Emelie Arvidsson | Pontiack | 255 | 255 | 67,105 | |
Orust Ridklubb | Effekt - Brunte | 1 | ||||
2 | Shanelle Grimstad Olsson | Foxtrot II | 229,5 | 229,5 | 60,395 | |
Orust Ridklubb | Simberg Hip Hop - Okänd | 2 | ||||
3 | Linn Larsson | Simberg Fender | 209,5 | 209,5 | 55,132 | |
Munkedals RK | Eyarth Hansel - Downland Night Rider | 3 | ||||
4 | Hanna Johansson | Golden Creme | 176,5 | 176,5 | 46,447 | |
Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 4 | ||||
till toppen |
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D | ||||||
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Evelina Ketola | Citizen Arden | 250,5 | 250,5 | 65,921 | |
Torslanda RK | Bocaccio Arden - Brilliant | 1 | ||||
2 | Elin Skoglund | Nickolina | 240 | 240 | 63,158 | |
Kållereds RF | Verona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF | 2 | ||||
3 | Sandra Baumann | Purple Rain | 236,5 | 236,5 | 62,237 | |
Orust Ridklubb | Wärnanäs Ulrik RW 63 - Gassendi 422 | 3 | ||||
4 | Olivia Rutgersson | Keimos Stanton | 229 | 229 | 60,263 | |
Tjörns Ridklubb | Sun Roy - Rodlease Dancing Gold | 4 | ||||
5 | Elin Falkhede Palm | Favourite´s Geryon | 209 | 209 | 55,000 | |
Nordhallands RK | Marnehoeve´s Everest - Oosterbroek Sergio | 5 | ||||
6 | Frida Thorsen | Minigårdens Kajsa | 200 | 200 | 52,632 | |
Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 6 | ||||
till toppen |
Klass 12 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C + D | ||||||
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Fanny Magnusson | Zeb Macahan | 253,5 | 253,5 | 66,711 | |
Uddevalla RF | Okänd - Okänd | 1 | ||||
2 | Louise Johansson | Tinker Bell | 250 | 250 | 65,789 | |
Munkedals RK | Casio RP 141 - Mr Simple Minds xx | 2 | ||||
3 | Olivia Rutgersson | Royal Dimaz | 242 | 242 | 63,684 | |
Tjörns Ridklubb | Sun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF | 3 | ||||
4 | Nike Allen | Simba | 238 | 238 | 62,632 | |
Segersta SR | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Louise Johansson | Thunder Star | 236,5 | 236,5 | 62,237 | |
Munkedals RK | Lillemons Thunderace - Okänd | 5 | ||||
6 | Karin Hulling | Wildberry | 227,5 | 227,5 | 59,868 | |
Stenungsunds HRF | Willoway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS | 6 | ||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |