Munkedals RK 2014-04-19 - 2014-04-21 |
Klass 9 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C | ||||
5 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Mia Litzen | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
-2 | Alma Järpemark | Chilli Pepper | ||
09:00 | Eds RS | Okänd | 80 | |
-1 | Alva Otterhed Bolin | Cabrolet | ||
09:07 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 77 | |
1 | Kristin Hulling | Wildberry | ||
09:15 | Stenungsunds HRF | Willoway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS | 69 | |
2 | Ebba Falkhede Palm | Rockie | ||
09:22 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 51 | |
3 | Frida Hansson | Trojkans Violin | ||
09:30 | Färgelanda RK | Trojkans Rosario - Casimirsborgs Avocado RNF 63 | 64 | |
till toppen |
Klass 9 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D | ||||
5 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Mia Litzen | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
-1 | Ida Olausson | Abel von Schnabel | ||
09:37 | Munkedals RK | 83 | ||
1 | Natalie Mattsson | Banjer | ||
09:45 | Munkedals RK | Orchard Boginov - Sjapoer | 4 | |
2 | Ellen Nisbet | Valencia | ||
09:52 | Alleby Ridklubb | Okänd - Okänd | 66 | |
3 | Olivia Brothén | Funny Girl | ||
10:00 | Munkedals RK | Flying Dream - Neman ox | 23 | |
4 | Molly Rauner-Bohlin | Bogiflower | ||
10:07 | Munkedals RK | Orchinard Boginov - Goldwinds Empires Design | 9 | |
till toppen |
Klass 10 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C | ||||
7 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Mia Litzen | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
-2 | Rebecca Borg | Piccolo | ||
10:30 | Munkedals RK | Okänd - Okänd | 84 | |
-1 | Alva Otterhed Bolin | Cabrolet | ||
10:37 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 77 | |
1 | Frida Hansson | Trojkans Violin | ||
10:45 | Färgelanda RK | Trojkans Rosario - Casimirsborgs Avocado RNF 63 | 64 | |
2 | Jasmine Johansson | B La Diva | ||
10:52 | Munkedals RK | B Capriole RP 160 - Tammer Fors xx 807 | 3 | |
3 | Ebba Falkhede Palm | Rockie | ||
11:00 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 51 | |
4 | Linn Larsson | Simberg Fender | ||
11:07 | Munkedals RK | Eyarth Hansel - Downland Night Rider | 56 | |
5 | Hanna Johansson | Golden Creme | ||
11:15 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 25 | |
till toppen |
Klass 10 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D | ||||
12 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Mia Litzen | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
-4 | Ida Olausson | Abel von Schnabel | ||
11:37 | Munkedals RK | 83 | ||
-3 | Natalie Mattsson | Banjer | ||
11:45 | Munkedals RK | Orchard Boginov - Sjapoer | 4 | |
-2 | Louise Johansson | Hugo Boss | ||
11:52 | Munkedals RK | Okänd - Okänd | 74 | |
-1 | Evelina Ketola | Citizen Arden | ||
12:00 | Torslanda RK | Bocaccio Arden - Brilliant | 75 | |
1 | Felicia Lennartsson | Herkules III | ||
12:07 | Göteborgs HSK | Bandit - Silverlea Rambo | 27 | |
2 | Molly Rauner-Bohlin | Bogiflower | ||
12:15 | Munkedals RK | Orchinard Boginov - Goldwinds Empires Design | 9 | |
3 | Olivia Rutgersson | Keimos Stanton | ||
12:22 | Tjörns Ridklubb | Sun Roy - Rodlease Dancing Gold | 32 | |
4 | Clara Åberg | Magnum | ||
12:30 | Sotenäs FK | Okänd - Okänd | 35 | |
5 | Frida Thorsen | Minigårdens Kajsa | ||
12:37 | Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 38 | |
6 | Sandra Baumann | Purple Rain | ||
12:45 | Orust Ridklubb | Wärnanäs Ulrik RW 63 - Gassendi 422 | 47 | |
7 | Elin Falkhede Palm | Favourite´s Geryon | ||
12:52 | Nordhallands RK | Marnehoeve´s Everest - Oosterbroek Sergio | 20 | |
8 | Clara Gustafsson | Tamara | ||
13:00 | Färgelanda RK | Okänd - Okänd | 59 | |
till toppen |
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C | ||||
5 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Emelie Arvidsson | Pontiack | ||
13:20 | Orust Ridklubb | Effekt - Brunte | 45 | |
2 | Shanelle Grimstad Olsson | Foxtrot II | ||
13:28 | Orust Ridklubb | Simberg Hip Hop - Okänd | 21 | |
1 | Olivia Rutgersson | Royal Dimaz | ||
13:36 | Tjörns Ridklubb | Sun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF | 52 | |
2 | Hanna Johansson | Golden Creme | ||
13:44 | Nordhallands RK | Okänd - Okänd | 25 | |
3 | Linn Larsson | Simberg Fender | ||
13:52 | Munkedals RK | Eyarth Hansel - Downland Night Rider | 56 | |
till toppen |
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D | ||||
6 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
-1 | Evelina Ketola | Citizen Arden | ||
14:15 | Torslanda RK | Bocaccio Arden - Brilliant | 75 | |
1 | Frida Thorsen | Minigårdens Kajsa | ||
14:23 | Sotenäs FK | Verona´s Bo-Gi RP - Crezent ox | 38 | |
2 | Elin Skoglund | Nickolina | ||
14:31 | Kållereds RF | Verona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF | 40 | |
3 | Sandra Baumann | Purple Rain | ||
14:39 | Orust Ridklubb | Wärnanäs Ulrik RW 63 - Gassendi 422 | 47 | |
4 | Olivia Rutgersson | Keimos Stanton | ||
14:47 | Tjörns Ridklubb | Sun Roy - Rodlease Dancing Gold | 32 | |
5 | Elin Falkhede Palm | Favourite´s Geryon | ||
14:55 | Nordhallands RK | Marnehoeve´s Everest - Oosterbroek Sergio | 20 | |
till toppen |
Klass 12 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C + D | ||||
6 anmälda | ||||
Överdomare: Mia Litzen | ||||
Tävlingsledare: Micaela Rauner | ||||
Domare C: Lotta Pettersson | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Uppfödare | Härstamning | Hästnr | |
1 | Louise Johansson | Tinker Bell | ||
15:20 | Munkedals RK | Casio RP 141 - Mr Simple Minds xx | 62 | |
2 | Karin Hulling | Wildberry | ||
15:28 | Stenungsunds HRF | Willoway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS | 69 | |
3 | Nike Allen | Simba | ||
15:36 | Segersta SR | Okänd - Okänd | 55 | |
4 | Fanny Magnusson | Zeb Macahan | ||
15:44 | Uddevalla RF | Okänd - Okänd | 70 | |
5 | Olivia Rutgersson | Royal Dimaz | ||
15:52 | Tjörns Ridklubb | Sun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF | 52 | |
6 | Louise Johansson | Thunder Star | ||
16:00 | Munkedals RK | Lillemons Thunderace - Okänd | 61 | |
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |